Forum dyskusyjne Kręgu GieKA :)

Gliwicki Krąg Akademicki "GieKA"

Forum Forum dyskusyjne Kręgu GieKA :) Strona Główna -> Spotkania -> DMB 2008
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
DMB 2008
PostWysłany: Czw 17:45, 21 Lut 2008
agniecha

 
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

przeczytajcie Very Happy

Apel Przewodniczących organizacji harcerskich

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2008 Przewodniczący czterech największych organizacji harcerskich działających w Polsce wystosowali wspólny apel do harcerek i harcerzy.

Druhny i Druhowie,

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej, uznawany przez wszystkie organizacje skautowe na świecie. W tym dniu skauci przesyłają sobie bratnie pozdrowienia, chcąc budować społeczność narodów żyjących w prawdziwej zgodzie i pokoju.

W ułożonym przez gen. Roberta Baden-Powella Prawie Skautowym, czwarty punkt brzmi: „Skaut jest przyjacielem wszystkich, a bratem każdego innego skauta”. W naszym prawie harcerskim też mamy takie słowa i one są dla nas wszystkich zadaniem.

Na Jamboree w 1933 r, Baden-Powell rzucił hasło: Szukajcie przyjaciół. Nie opuście ani jednego dnia bez pozyskania przyjaciela... Szukajcie przyjaciół!...

W tym roku skautowe święto nabiera dla nas dodatkowego wymiaru.

Tego dnia Prezydent RP Lech Kaczyński, w obecności delegacji harcerek i harcerzy, obejmie swoim protektoratem wszystkie organizacje harcerskie działające w Polsce i zagranicą, dając dowód temu, jak ważną rolę odgrywają one w wychowaniu młodego pokolenia i budowaniu Rzeczypospolitej.

Z tej właśnie okazji chcemy szczególnie zachęcić wszystkie harcerki i harcerzy w Polsce i zagranicą do budowania braterstwa między naszymi organizacjami, między każdą harcerką i każdym harcerzem.

22 lutego 2008 r., o godz. 16.30, uczestniczący w tej uroczystości przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, Stowarzyszania Harcerskiego oraz Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego-„Zawisza”-Federacja Skautingu Europejskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie zawiążą krąg wokół ułożonej z palących się świec lilijki harcerskiej i wsłuchają się w słowa Roberta Baden-Powella skierowanego do skautów całego świata.

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą powiększyć ten krąg w stolicy, do wspólnego udziału, a także do organizowania podobnych uroczystości w Waszych środowiskach w całej Polsce.


Jednocześnie wszyscy pamiętamy, że decyzją wielkiego Polaka Jana Pawła II instruktor ks. phm. Wincenty Frelichowski został w 1999 r. błogosławionym, a od 2003 r. jest patronem harcerskiej rodziny. W rocznicę jego śmierci, 23 lutego, będziemy wspominać jego życie na harcerskich Mszach Świętych w całej Polsce, a także w miejscu jego śmierci w Dachau i wspólnie modlić się o rozwój ruchu harcerskiego w naszej Ojczyźnie.

Spotkajmy się, członkowie wszystkich organizacji harcerskich, stańmy we wspólnych kręgach. Odśpiewajmy razem gromkie „Bratnie Słowo”, uściśnijmy dłoń każdemu, kto pojawi się w braterskim kręgu.

Czuwaj!


hm. Adam Massalski – Przewodniczący ZHP
hm. Marcin Jędrzejewski – Przewodniczący ZHR
hm. Róża Rzeplińska – Naczelniczka SH
hm. Tomasz Pałka – Przewodniczący SHK-Z-FSE


możnaby się spotkać na Krakowskim czy na rynku Very Happy
I to nie tylko GieKA tylko wszystkich coby mozna skrzyknąć.
Niestety nie wiem czemu dopiero dziś to zostało na stronęZHR wrzucone ;/
Zobacz profil autora
DMB 2008
Forum Forum dyskusyjne Kręgu GieKA :) Strona Główna -> Spotkania
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin